قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آموزشی / دانستنیهای عطر و ادکلن / آشنایی با مشک طبیعی و کاربرد آن در ساخت عطر و ادکلن

آشنایی با مشک طبیعی و کاربرد آن در ساخت عطر و ادکلن

آشنایی با مشک (مسک (Musk))طبیعی و کاربرد آن در ساخت عطر و ادکلن 


معرفی آهوی مشک و ویزگی های ظاهری آن : 

آهویی در مناطقی همچون تبت، سیبری، شمال غرب چین و برخی مناطق مرکزی آسیا وجود دارد به نام آهوی مشک که شکل ظاهری آن با آهوی معمولی متفاوت است .آهوی مشک به رنگ قهوه ای ، کوچک تر و فاقد شاخ است . دارای دو دندان نیش بزرگ و تقریبا کج که از دهانش بیرون زده ، و دستهایی که از پاهایش کوتاهتر است . این حیوان حس بینایی و بویایی و شنوایی قوی دارد و در روز میخوابد و صبحگاه و یا غروب به چرا میپردازد . سه نوع آهوی مشک در چین وجود دارد :آهوی مشک اصلی(موجود در استان های شمال شرقی چین) ، آهوی مشک اسبی (موجود در استان های شمال غربی و جنوب غربی)و آهوی مشک جنگلی(موجود در استان های شمال غربی، جنوب غربی و شمالی و مرکزی چین) که در بین این سه آهو ، آهوی اسبی از همه بزرگتر و آهوی جنگلی کوچکتر است . 

آهوی مشک نر در بدن خود در قسمت بین ناف و تخمگاه حاوی کیسه مشک گرد به قطر 3 تا 5 سانتیمتر به وزن حدود 30 گرم است . این مشک به شکل مایع و لزج مانند است و در حالت خشک شده به شکل شکننده و ساییده شده قهوه ای رنگی در می آید  . مشک اصلا مایع است و در زمستان به حالت جامد در می آید . 

مشک در صنعت عطر سازی کاربرد دارد و میتوان در زمستان از بدن آهوی مشک استخراجش کرد . مشک از کلمه عربی مسک نشات میگیرد . در زمان قدیم به عنوان عطر از آن استفاده میکردند و یا در درمان برخی بیماریها مانند سردرد و سرماخوردگی از آن بهره میبردند . امروزه هم مشک به عنوان عطر طرفداران خود را دارد . 

از کهن ترین و مهمترین کشورهای مشک خیز جهان ، می توان کشور چین را نام برد . مشک از 2000 سال پیش تا کنون نزد چینی ها کاربرد مصرفی در صنعت عطرسازی و داروسازی را داشته است . قدیمی ترین کتاب دارونامه دنیا به نام «شن نونگ بن تسائو جینگ» که در سلسله هان (از سال ۲۰۶ قبل از میلاد تا سال ۲۲۰ بعد از میلاد ) تالیف شده ، در این کتاب در مورد مشک اطلاعاتی داده شده از قبیل طعم تند و گرم آن و اینکه قابلیت دفع زیان بدن و خواب های پریشان را دارد . این کتاب سال ها بعد و به مرور توسط داروشناسان هر دوره کامل تر شد تا اینکه امروزه همگان از خواص مشک آگاه اند . در کتاب های تاریخی و جغرافیائی و تذکره ها هم مطالبی درمورد خواص مشکنوشته شده است  . 
مشک توسط پیشینیان چین به سه دسته تقسیم شده است :

1- دسته اول که بهترین نوع مشک نیز میباشد ، مربوط به مشکی است که در نافه آهو ذخیره شده است . در فصل بهار آهو با احساس درد و خارش ناشی از وجود مشک با سم خود مشک را از کیسه دفع میکرد که این مشک بسیار با ارزش و هم قیمت با مروارید بوده است .رایحه قوی و تاثیر بسیار زیادی هم بر محیط پیرامون خود داشته به طوری که در هر کجا می افتاد در آن قسمت گیاهی نمی رویید .

2- نوع دیگری از مشک ،که پس از شکار آهو ی مشک نافه او را برش میدادند و مشک را خارج میکردند که این نوع مشک نیز ارزشمند بود. 

3- دسته سوم مشک که عطر و اثر آن کم بود اما کاربرد و مصرف داشت ، مربوط به لاشه آهوی مشک میشود که از جگر و اسپرز آن حاصل میشد .

اما امروزه روش های تهیه مشک تغییر کرده و به این صورت است که آهوی نر مشک را در پرورشگاه نگهداری میکنند و هر سال یک یا دوبار به هنگام پر شدن نافه او  ، متخصصان مشک موجود در کیسه را بوسیله قاشقک هایی از نافه خارج میکنند .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی 5 عطر از بهترین های سال 2017 با رایحه گل مخصوص عروس

معرفی 5 عطر از بهترین های سال 2017  با رایحه گل برای عروس  در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *