قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آموزشی / اشتباهات آرایشی که چین و چروک صورت را بیشتر میکند .

اشتباهات آرایشی که چین و چروک صورت را بیشتر میکند .

اشتباهات آرایشی که چین و چروک صورت را بیشتر میکند

استفاده از لوازم آرایش باعث زیبایی و جوانی و شادابی صورت ماست . استفاده از رنگ های متنوع لوازم آرایش در هر دهه سنی متفاوت است. مثلا رنگ آرایش برای یک خانم 20 ساله با یک خانم 35 ساله بسیار متفاوت است . در اینجا میخواهیم شما را با 9 اشتباه رایج در آرایش صورت آشنا کنیم :

لپ تان را سوراخ نکنید


در استفاده از رژگونه باید به رنگ آن دقت کنید و همچنین اینکه باید بدانید آن را به کدام قسمت از گونه بزنید . مثلا لبخند زدن به هنگام زدن رژ گونه برای جوان ها مناسب است و یک خانم مسن نباید از این ترفند استفاده کند و این کار باعث میشود که یک سوراخ رنگی بزرگ در صورتشان ایجاد شود که به هیچ عنوان زیبا نیست . روش صحیح این است که رژ گونه را بدون لبخند و در بالاترین قسمت گونه بزنند . نکته دیگر انتخاب رنگ رژ گونه است که رنگ های هلویی و صورتی کمرنگ و نارنجی برای خانم هایی که سنشان بالای 45 سال است مناسب تر است .

دور چشم را بتونه مالی نکنید

استفاده از کرم پودر باعث زیبا تر شدن آرایش میشود . برای دور لب و چانه که نسبت به بقیه صورت تیره تراست ، استفاده از کرم پودر مناسب است اما بهتر است که برای پوشاندن خطوط دور چشم از پنکیک و پودر فیکس کننده استفاده شود زیرا استفاده از کرم پودر خطوط دور چشم را بیشتر از قبل نمایان میکند و همین مسئله باعث بالا رفتن سن میشود .

سفیدسازی نکنید


برای از بین بردن سیاهی دور چشم بهتر است که از ماسک های میوه ای استفاده شود تا از کانسیلر و کرم پودر . در صورت استفاده از کانسیلر ، باید رنگ کانسیلر نزدیک به رنگ کرم پودرتان باشد . اگر شماره رنگ کرم پودرتان سه است از کانسیلر شماره دو استفاده کنید . بعد از استفاده از کانسیلر باید از پودر فیکس کننده استفاده کنید .

صورت تان را سنگین نکنید


لایه سازی با کرم پودر و ضخیم شدن پوست نه تنها باعث زیبایی نمیشود بلکه یاعث میشود سن شما از آن چیزی که هست بالا تر نشان داده شود . بهتر است قبل از آرایش صورت را با آب گرم بشویید و بعد از خشک کردن آن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید . بعد از اینکه کرم مرطوب کننده کاملا جذب پوست شد از کرم پودر استفاده کنید . این نکته را بدانید که هر چه کرم پودرتان سبک تر و طبیعی تر باشد آرایش شما بهتر جلوه میکند و صورتتان شاداب تر به  نظر می رسد .

خیلی هم طبیعی نباشید


طبیعی بودن آرایش برای پوست های بی عیب و نقص مناسب است . پوستی که لک و جوش و خراش دارد بهتر است که قبل از آرایش با کرم پودر جای جوش و لکه یه خوبی پوشیده شود . زیرا حضور این لک ها و جوش ها بر روی پوست صورت باعث بالا رفتن سن شما می شود . پس از پوشاندن این لک ها میتوانید آرایش خود را شروع کنید .


دور لب تان خط بکشید


با بالا رفتن سن خطوط دور لب کمرنگ میشود و رژ زدن روی این گونه لب ها آسان نیست . بنابراین بهتر است که ابتدا محدوده دور لب خود را با مداد تعیین کنید و سپس با رژ لب کل لب را پر کنید .

رژ لب مات هرگز


استفاده از رژ لب مات باعث میشود که خطوط روی لب و دور لب بیشتر نمایان شوند . بنابراین استفاده از رژلب های مات برای خانم های جوان مناسب است و بانوان با سن بالا بهتر است که از رژ لب های روشن و براق استفاده کنند . بهتر است که برای لب بالا از رژ لب با رنگ روشن و لب پایینی از رنگ تیره استفاده کنید و مرکز لب را روشن تر کنید . این گونه ، لب ها برجسته تر و زیبا تر می شوند .

سیاه کاری نکنید


 استفاده از خط لب های تیره یکی از اشتباهات در آرایش لب هاست ؛ استفاده از خطوط تیره دور لب باعث پررنگ شدن خط و خطوط طبیعی دور لب  شده و سن شما را بالاتر می برد . حد و اندازه خط لب بسیار مهم است . دور لب را خطی نازک و محو بکشید . خط لب پهن و پررنگ باعث بالا رفتن سن شما میشود .

چشم تان را تابلو نکنید


برای اینکه جوان تر به نظر برسید چشمانتان را ساده تر و طبیعی تر آرایش کنید . در استفاده از ریمل باید این نکته را بدانید که هر چه ریمل را بیشتر به مژه هایتان بزنید خطوط پلک شما بیشتر نمایان میشود و این خوب نیست . در مورد ابروها بهتر است در صورت نیاز به مداد ابرو ، از مدادی همرنگ ابروهای خود استفاده کنید . اگر رنگ ابروی شما روشن است نباید از مداد به رنگ تیره استفاده کنید چون باعث غیر طبیعی جلوه دادن ابروهایتان می شود و در نتیجه رعایت تمامی این نکات باعث طبیعی بودن هر چه بیشتر چهره تان می شود در غیر این صورت ده سال پیرتر از سنتان نشان داده می شوید .

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *