قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آموزشی / دانستنیهای عطر و ادکلن / رایحه و بوهای اصلی

رایحه و بوهای اصلی

رایحه و بوهای اصلی

گلی :

گل بو :

ترکیبی خاص از گیاهان گلدار که طیف گسترده ای از رایحه های بکار رفته در ساختار عطرها را در بر میگیرد . و در اغلب عطر های زنانه از گل به عنوانی نمادی عاشقانه استفاده می شود که اکثرا شیرین و بسته به نوع گل ، تند و ملایم هستند .

گل سفید :

گل های مریم ، یاسمن ، پیچ امین الدوله و برخی از شکوفه ها مثل شکوفه لیمو شیرین به دلیل وسعت بویایی عمیق خود در برخی موارد تلخ نیز محسوب می شوند .

گل زرد :

بسیار غنی ، اصیل ، جذاب و گیراست و با رایحه شیرین خود جلوه ای با شکوه و اغواگر را ایجاد میکند . گل یلانگ یلانگ مظهر تجلی تمامی این ویژگی هاست .

ادویه ای:

ادویه ای (پر حرارت) :

منبعی ای گرم ، پیچیده ، تند و معطر . از ویزگی های این نت بویایی بوی خاص آن است که گاها شیرین یا تلخ است . از مشخصه های بارز این مجموعه می توان به گرمی ، چوبی ، طراوت ، بکر و غنی بودن رایحه و قدرت پخش بالا و نفوذ گرمای شدید اشاره کرد . ترکیب رایحه هایی چون زنجبیل ، هل ، دارچین ، میخک که حاکی جزایر گرمسیری و مسیرهای تجاری باستانی است .

ادویه ای (با طراوت) :

ادویه هایی مانند برگ بو و شوید که همراه با تندی و تیزی حس طراوت و تازگی را نیز به همراه دارند .

ادویه ای (ترد) :

ادویه هایی مانند انیسون ستاره ای و انیسون که از شفافیت و وضوح رایحه بیشتری برخوردارند و درصد غلظت کمتری نسبت به ادویه های با طراوت و پر حرارت دارند .

منابع حیوانی :

عنبرسائل ، مشک ، فیبر کاستور منابع روغنی سنتتیک هستند که از حیوانات مشتق شده اند و در عطر سازی مدرن امروزی استفاده می گردند که بسیاری از این منابع رایحه ای ناخوشایند دارند اما در مقادیر بسیار کمتر در عطر سازی استفاده می گردند و عطر را عمیق تر میکند .

عنبر سائل :

ماده ای که از بدن نهنگ بدون آزار رساندن به وی بدست می آید . عنبر سائلی که نهنگ برای تولید مثل در بدن خود ایجاد می کند به عنوان پادزهر در مقابل موجودات دریایی نیز عمل می کند .

کهربا :

کهربا که به تقلید از عنبر سائل تولید شده است ، در صنعت عطر سازی اشاره به توافقی توسعه یافته با بهره از ترکیبات گیاهی و یا مواد مصنوعی دارد .

مشک :

ماده ای گران قیمت و اساسی و به صورت تصفیه شده در اکثر لوازم بهداشتی و آرایشی مانند لوسیون های حمام ، خمیر دندان ، صابون ، شامپو ، مواد شوینده بکار میرود . البته مشک طبیعی در حالت خام آن تند است و بسیار کمیاب و هزینه آن بالاست که در صنعت عطر سازی از مشک مصتوعی استفاده می شود . مشک در عطر سازی معمولا نت اساسی میباشد و در پایه قرار دارد . رایحه مشک اغلب شیرین و گرم است .

وانیل :

یکی از عناصر مهم در عطر سازی ، وانیل میباشد . عطر وانیل گرم و شیرین و بسیار عمیق ،نفیس و ماندگار است . وانیل واقعی گران است آن هم به این دلیل که بصورت دستی پردازش میشود .

چرم :

ترکیبی تلخ و یا شیرین که بسیار قوی بوده و در عطر و در پایه دودی نیز استفاده می گردد .

قهوه :

یکی از محصولات با ارزش در جهان است . در عطر سازی غنی ، تلخ و گرم میباشد . برای نمونه می توان به Thierry Mugler A*Men Pure Coffee اشاره کرد .

کاکائو :

متعادل و محبوب با عطر و بویی دلپذیر که بسیار اغوا کننده و کمی تند است . عطر Guerlain L’Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme ، نمونه ای بارز از این رایحه است .

بالسامیک :

صمغ و رزین (مواد صمغی شکلی که از ترشحات پوسته درختان بزرگ و یا از غلاف گل و یا شکوفه ها حاصل میشوند که اکثرا خشک شده اند )، وابسته به بلسان که یکی از قدیمی ترین اجزا در صنعت عطر سازی به حساب می آیند. شیرین ، تلخ و یا تند بودنشان به منبعی که از آن به وجود آمده اند ، بستگی دارد .

بخور دان به :

رایحه دودی معطر و خوشبو ، که از سوزاندن مواد معطر و یا رزین که به صورت جامد و یا پودر درآمده اند ، حاصل میشود .

دودی :

 چوب ، رزین ، چرم ، پلاستیک ، وانیل ، نعنا هندی ، تنباکو و منابع حیوانی موارد استفاده در رایحه های دودی هستند . رایحه گرم ، ملایم و مطبوع دود قدرت پخش و گستردگی وسعت بویایی زیادی دارد .

رایحه سبز (سبزه (گیاهان سبز)) :

رایحه ای مدرن در عطر سازی است و تداعی گر چمن ، علف های هرز و خزه است که به وضوح طراوت و شادابی باغی پر از گل ، جنگل های مناطق استوایی و تپه های کوهستانی را یاد آوری میکند  . Chanel 19 , Ralph Lauren Lauren , و Estee Lauder Beautiful نمونه ای از رایحه سبز هستند .

عودی :

چوب صمغی معطر .دارای تعادل در رایحه ، شیرین ، سنگین و عمیق است .

گیاهی (علف و گیاه ، گیاهان داروئی و معطر) :

رایحه ای طبیعی ، خاکی ، گیاهی و ترد که حس طبیعت و سلامتی را القا می کند . گاهی اوقات خزه مانند و ترد بوده و با تم شیرین یا تند مغایرت دارد . عطر گیاهی این گروه کلاسیک شبیه به منابع موجود در باغ مانند نعنا ، رزماری ، اسطوخودوس ،گشنیز و ریحان است .

با طراوت :

شامل گل های لطیف ، سبزه و مرکبات است که در طول روزبسیار مناسب هستند .

چوبی :

ترکیبی کامل از جنگل ، به عنوان یک تثبیت کننده بسیار مفید ، یک منبع عالی برای تولید بسیاری از انواع عطرهاست . رایحه چوبها بسته به طیف وسیعی که دارند ممکن است گرم ، معطر ، دارویی ، شیرین یا تلخ باشند .

تنباکو :

مرطوب و تند با تمی مایل به ادویه ای و بلسان شیرین که غالبا به صورت فرمولی در نت پایه عطرهای مردانه حضور دارد .

نعنا هندی :

رایحه ای قوی و چوبی و همچنین غنی و شیرین که تداعی گر اسانس طبیعی و ارزشمند در این هنر میباشد .

دریایی :

آب دریای شیرین ، تمی دریایی و یکی از تازه ترین اجزای رایحه های عطر می باشد . رایحه ای که حاصل بستر اقیانوس و مه مبهم آن است .

آبزی :

از ویژگی های این گروه میتوان به شفافیت و طراوت آب ، اقیانوس ها ، آبشارها ، باران ، میوه ها و سبزیجات ترد اشاره کرد . نت سرد ، آغاز گر عطرهای این خانواده است و آن را برای فصل بهار و تابستان مناسب کرده است . مرکبات مختلف ، میوه و سبزه و گیاهان در ترکیب عطرهای آبزی بکار رفته است .

آلدهیدی :

ترکیبات آلی که حاصل مواد طبیعی (به عنوان مثال پوست پرتقال ، گل رز ، دارچین) است ، که البته به طور مصنوعی نیز سنتز می شوند . عطر Chanel N 5 for women مثالی از این گروه است .

اوزونیک :

مواد شیمیایی که به تقلید از رایحه هوای تازه تولید شده اند .

پودری :

زنبق ، وانیل ، گل رز ، گل آفتاب گردان ، مشک ، برخی از رزین ها و کهربا با رایحه ای شیرین ، منبعی از انواع گسترده ی نت های طبیعی و مصنوعی میباشد .

خاکی :

رایحه ای که گاها ممکن است ناخوشایند باشند و ویژگی هایی از قبیل یاد آوری عمق ، سردی خاک و ریشه گیاهان محفوظ در خاک ، و قطره خشک شده باران بر روی زمین در برخی از عطرهای مدرن دیده میشود .

معطر :

رایحه معطر ، رایحه کمی تند و با طراوت است که از منابع مختلفی نظیر بعضی از ادویه ها ، صمغ و رزین ، گیاهان ، درختان و برخی از گلها تهیه می شود .

مرکباتی :

روغن مرکبات حاصل از میوه ، پوست ، شاخه و برگ آنها ، در صنعت عطر سازی به دلیل داشتن رایحه شادی بخش و سبکی و فراریت بالا ، معمولا در نت های اولیه عطر کاربرد دارد .

میوه ای :

رایحه شیرین ، ترش ، با طراوت و تازه میوه هایی چون خربزه ، سیب ، آلو ، انواع توت ها ، هلو اغلب در ترکیب عطرهای بانوان و در نت های میانی کاربرد دارد .

شیرین بو :

رایحه های شیرین مثل میوه ، شیرینی جات ، گلها ، برخی از چوب ها که در بیشتر منابع وجود دارند .

نوشیدنی :

نوشیدنیهای الکلی با دارا بودن طیفی خاص در صنعت عطر کاربرد دارند و تمی خوراکی ، شیرین ، معطر و یا گرم ، به عطر می بخشند .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی 5 عطر از بهترین های سال 2017 با رایحه گل مخصوص عروس

معرفی 5 عطر از بهترین های سال 2017  با رایحه گل برای عروس  در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *