قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آموزشی / دانستنیهای عطر و ادکلن / نحوه ساخت عطر و ادکلن

نحوه ساخت عطر و ادکلن

شیوه های نوین ادکلن سازی

شیوه های پیشرفته ادکلن سازی شباهت های زیادی با روش های آماتوری آن دارد با این تفاوت که از مواد اولیه حرفه ای تری استفاده می شود اما فرایند اصلی ساخت به همان شکل است .


– استفاده از اتانول خالص به جای عرق روسی :


اتانول خالص انحلال پذیری زیادی برای حل کردن صمغ ها و روغن های گیاهی (ماده اصلی تشکیل دهنده ) دارد و این همان دلیلی است که اغلب برند ها برای ساخت ادکن ها از این ماده به جای عرق روسی استفاده میکنند .

اگر شما در جایی باشید که بتوانید اتانول با خلوص بالا تهیه کنید (180-proof) می توانید این مطاب را به راحتی آزمایش کنید و تفاوت آن را نسبت به عرق روسی احساس کنید .

اما مشکلی ایجاد می شود در موقع فروش این ادکلن ها است و باید الکل خوراکی آن به غیر خوراکی تبدیل شود .


– تغییر مواد مختلف به کار برده شده ((نه فقط روغن اصلی))


به جز روغن اصلی عطر مواد زیادی در ساخت عطر وجود دارد ،اگر شما فقط از روغن استفاده کنید طعم عطرتون را بسیار محدود می کنید مثل اینکه بخواهید فقط با دو قرمز و زرد یک نقاشی دیواری بکشید .

گذشته از روغن اصلی و ترکیبات شیمیایی خیلی از ترکیبات بو دار می توانند با روغن اصلی درساخت ماده اصلی بسیار کمک کنند .

مثل بعضی ازگیاهان که بسیار مطبوع برای آبگیری هستند و روغنی بسیار فراتر از آنچه تصور می کنید ایجاد کنند .

– روغنهای معطر بر خلاف آنچه تصور می شود مواد ارزان قیمتی برای ساخت اکسیر اصلی نیستند این مواد شامل طیف گسترده ای از رایحه ها چه طبیعی چه مصنوعی هستند و این امکان را محیا می کنند که به رایحه هایی مثل گلابی ،انار … که نمی توان به طور طبیعی دست یافت دسترسی داشته باشید .


– رایحه های شیمیایی مولکول های مجزایی هستند که به وسیله روشهای مصنوعی پالایش منابع گیاهی بدست می آیند .برای مثال عطر وانیلین که از گیاه وانیل گرفته می شود وبوی خوشی دارد ؛

عصاره مصنوعی آن سرشار از ترکیب وانیلین است اما وانیل طبیعی ناخالصی های بیشماری دارد که فقط وانیلین نیست و این دلیلی می شود که ما طعم بهتری را از منابع به اصطلاح مصنوعی دریافت می کنیم .


– استفاده از تثبیت کننده ها :


بخاطر بیاورید وقتی ما مشکل پریدن سریع عطر و ادکلن را در روش های آماتوری مطرح کردیم و روشهای آن سطح از کار را بررسی کردیم؛

حالا در روش های پیشرفته ما ثابت کنند ها را یک راه منطقی برای افزایش ماندگاری یک رایحه مطرح می کنیم .

این مواد، مواد مصنوعی یا طبیعی هستند که باعث که می شوند عطر ها به آرامی بخار شوند و برای مدت طولانی تری به مشام برسند .اما چطور یک ثابت کننده کار می کند ؟


– تعداد مولکول های این گونه موادخیلی زیاد وغیرقابل شمارش هستند و اغلب هم هیچ بویی ندارند.این ترکیبات پیوندی ناپایدار (فیزیکی)با مواد بودار برقرار می کنند باعث کاهش تبخیر سطحی می شوند .

به طور مثال با استفاده مفید از مشک میتوان تمام پرفیوم عطر را برای مدت طولانی و با قدرت استشمام کرد ؛ بدون اینکه بوی مشک را به طور جداگانه فهمید .

بعضی از مواد گیاهی که این خصوصیت را دارا هستند رزین های گیاهی روغن های بعضی از گیاهان ،بنزوئین و روغن زنبق است .

و در آخر باید گفت اکثر روش های حرفهای ساخت ادکلن و عطر خیلی سخت نیستند و با کمی تلاش و استفاده از مواد متفاوت می توان به نتایج بهتری رسید .

با این حال که اکثر تکنیک های مطرح شده گران قیمت هستند اما شما باید برای ساخت ادکلن گرانبها تر از مواد گران قیمت تری استفاده کنید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

10 ادکلن مردانه پرفروش در سال 2021

امروزه انتخاب و خرید ادکلن مردانه مانند خرید لباس به امری واجب تبدیل شده که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *