قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آموزشی / دانستنیهای عطر و ادکلن / نکاتی برای خرید یک عطر خوب

نکاتی برای خرید یک عطر خوب

نکاتی برای خرید یک عطر خوب

چه چیزی در ابتدا برای شما مهم است ؟ رایحه ! ماندگاری ! پخش ؟؟؟ یا خاص بودن و یونیک بودن آن ؟

برای خریدار عطر فکر میکنم ابتدا رایحه مهم باشه و بعد از آن، پخش و ماندگاریه که خیلی برای خریدار مهم هستش .

عطر ها دسته بندی شده اند مانند خیلی از اشیا پیرامون ما . به طور کلی عطرها به سه دسته تقسیم شده اند Eau De Cologne Eau De Toillet، Eau De Perfume

Eau De Cologne   در اين دسته بين 3 تا 5 در صد اسانس و مقدارى آب تركيب اصلى را شامل مى شوند . اين نوع ساده ترين و فرش ترين عطر است .
Eau De Toilette  ميزان اسانس به كار رفته در اين نوع بين 4 تا 10 درصد بالانس است از غلظت روغن بيشترى برخوردار است و معمولا برای استفاده روزانه مناسب هستند.
Eau De Perfume   پيچيدگى بيشترى نسبت به دو عطر قبلى داشته و تا 30 درصد اسانس در تركيب خود دارد . غلظت روغن بيشترى داشته و معمولا از ماندگاری بیشتری برخوردار است .

اصولا در عطرها به استثنا گروه اول از ترکیب یک یا چند رایحه در عطر استفاده میشود و حتی تا 100 نت در یک عطر استفاده شده است .

اصولا عطر های اورجینال در ساعت های مختلف رایحه های متفاوتی از خود نشان میدهند .به طور کلی طبقه بندی عطرها به سه دسته تقسیم میشوند Top Note اولین رایحه Middle Note  رایحه ثانویه Base Note  رایحه پایه هستند . بینی افراد ممکن است یک یا همه نت ها را تشخیص دهند و این امری کاملا طبیعی و معمول است .بخاطر همین برداشت هر شخصی از رایحه عطر ممکن است متفاوت باشد .

اما صبر کنید هنوز تمام نشده ! گاهی اوقات ممکن است شما در خیابان از کنار کسی رد شده باشید و از بوی عطری خوشتان آمده باشد و از آن شخص اسم آن عطر را بپرسید و هنگامی که آن عطر را خریدید و استشمام کردید حس میکنید که با آن چیزی که قبلا بو کردید متفاوت است و شاید اموات آن فروشنده را نیز یاد کرده باشید که چرا به شما عطر تقلبی داده است .

رايحه يك عطر نسبت به نوع پوست ، هارمونی بدن هر شخص ، نحوه استفاده از عطر ،حرارت بدن فرد ، محيط انتشار و ساعت استفاده بستگى داره .هرچه دمای بدن شما بیشتر باشد پخش عطر نیز بیشتر خواهد بود یا پوست های چرب عطر را بیشتر بر روی خود نگه میدارند یا قسمت هایی از بدن هستند که برای استفاده عطر بهتر میباشند (مانند نقاط نبض دار) .نحوه اسپری کردن عطر دارای شیوه صحیحی است شما میبایست عطر را مستقیم و از فاصله 20 سانتیمتری به خود بزنید نکته مهم دیگری که لازم است عرض کنم این است که به هیچ عنوان از عطر ها به عنوان افتر شیو استفاده نکنید چون مضر هستند .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بهترین عطرهای مردانه ۲۰۲۰ بر حسب رایحه

ادکلن مردانه بهترین هدیه‌ای است که می‌توانید برای عزیزان خود در نظر بگیرید. انتخاب ادکلن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *