قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آموزشی / دانستنیهای عطر و ادکلن / چگونه عطری با پخش بوی بالا داشته باشیم!؟

چگونه عطری با پخش بوی بالا داشته باشیم!؟

چگونه عطری با پخش بوی رویایی داشته باشیم!!!

صبح که از خواب بیدار می شوید احتمالا صورتتان را آب میزنید و صبحانه ای میخورید و آماده بیرون رفتن میشوید . به سراغ عطر خود رفته و از آن چند پاف میزنید .به سمت محل کار خود میروید و انتظار دارید در آن روز سرها به سمت شما برگردد و همه اسم عطرتان را بپرسند ! اما خبری نیست ! با خود میگویید شاید این عطر خوب نیس و فردا یک عطر دیگر را استفاده میکنید اما نتیجه همان مثل دیروز است !

و شاید با خود بگویید چرا عطر دیگران اینقدر میپیچد ولی عطر ما را کسی حس نمیکند .

1 – عطر همانند لباس آداب پوشیدن دارد .درست شنیدید “پوشیدن” انگلیس زبان ها از این لفظ برای عطر هایشان استفاده میکنند (wearing a perfume) شما باید عطر مناسب خود را پیدا کنید . پوست بدن شما – سفید یا سبزه بودن پوست – خشک یا چرب بودن آن – وضعیت آب و هوای محل زندگی شما و فصل در اینکه آن عطر چه عکس العملی نشان دهد دخالت مستقيم دارد . باید متوجه شوید کدام غلظت روی پوست شما بهتر جوا میدهد .Perfume – Eau De Parfume – Eau De Toillet . درست است که پرفیوم غلظت بیشتری دارد اما این بدان معنا نیست که از دیگر غلظت ها بهتر است . اصولا پرفیوم ها  مناسب پوست های سفید و خشک است و بهتر است برای جلوگیری از آزار دیگران زیاد پاف نکنید . فکر میکنم نهایتا 3 پاف کافیست . تویلت ها نیز مناسب پوست های سبزه و چرب .با تویلت ها خود را غرق نکنید نهایتا 6 پاف کافیست تا پخش خوبی پیدا کند .

2 – سعی کنید قبل از عطر زدن بدن شما تمیز , خشک و عاری از هرگونه کثیفی باشد . با این کار رایحه عطر تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمیگیرید و رایحه خود را بهتر نشان میدهد . همچنین بعد از حمام سعی کنید بدنتان را لوسیون بزنید تا قشنگ جذب پوست شما شود و سپس عطر را بر روی آن بزنید .اگر لوسیون هم رایحه عطر شما باشد که فوق العادس .

3- عطر را با فاصله 20 سانتی متری به نقاط نبض دار خود اسپری کنید و نگران این نباشید که عطرتان هدر میرود . عطر نباید بدن شما را خیس کند بلکه باید قطرات ریز روی پوست شما بشینند . مچ دو دست –  گردن – نبض آرنجها و پشت زانوها بهترين مكان براي پاشيدن عطر است . نکته مهم دیگر که فکر میکنم خیلی در بین ایرانیان شایع است مالیدن دو دست به هم است . از اینکار اجتناب کنید زیرا باعث میشود حلال عطر ,ترکیبات روی دست را نیز با رایحه مخلوط کند و سپس انتشار دهد که این خود باعث میشود که رایحه به خوبی نشان داده نشود .

4 – دقت داشته باشید که شما تنها ده دقیقه اول و یا شاید کمتر از آن بوی عطر خود را احساس کنید و سپس مشام شما از آن رایحه پر خواهد شد . اما نگران نباشید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید . دیگران بوی عطر شما را به خوبی احساس میکنند . برای محکم کاری بیشتر میتوانید پس از گذشت 5 ساعت از استفاده دوباره در نقاط نبض دار عطر خود را تجدید کنید و مطمئن باشید فضا از عطر شما پر خواهد شد .

5-عطر را پس از استفاده در جای خشک و خنک و به دور از تابش افتاب نگهداری کنید در این صورت تا 10 سال میتوانید آن عطر را با همان کیفیت روز اول استشمام کنید .توجه داشته باشید که همیشه در پوش عطر باید پس از استفاده گذاشته شود و همچنین عطر هایی که کمتر استفاده میکنید در داخل جعبه خودش بگذارید .

6- هر عطری به سبب ویژگی هایی که دارد بهتر است در فصل های خاصی از سال استفاده شوند .پس سعی کنید به زمان های پیشنهادی استفاده از هر عطر دقت و توجه کنید  . به طور مثال عطر های سنگین مناسب مهمانی ها و محافل رسمی میباشند و یا عطر های تند و تیز مناسب استفاده در خیابان و فضای خارجی و همچنین عطر های فرش و خنک در جمع های دوستانه پیشنهاد میشود .

7- قسمت آخر کاملا زنانه هستش . خانمها برای پخش بیشتر عطرشون میتوانند دو پاف نیز به موهایشان بزنند .با پیچش و تاب خوردن مو رایحه در فضا بهتر پخش خواهد شد .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی 5 عطر از بهترین های سال 2017 با رایحه گل مخصوص عروس

معرفی 5 عطر از بهترین های سال 2017  با رایحه گل برای عروس  در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *